Dátum: 2025 szeptember 13. (szombat) | Kornél

hírek

Kiütéses győzelmet aratott női csapatunk az első felkészülési mérkőzésén

Archivum szakosztály 2014-07-31 Megtekintések száma: 3019

Szerdán nagyüzem volt korosztályos csapataink számára, hiszen a Bánka Kristóf Sportközpontban tervezett öt felkészülési mérkőzésből négyet még az időjárás sem tudott befolyásolni, így pályára lépett U16-os, U15-ös, U21-es és női csapatunk is.

A mérkőzéseken készült további képeket ITT tudják megtekinteni!

U16 sárgák—U16 fehérek 2-1 (2-0)

Reggel kilenc órakor a tervezett váci összecsapás helyett U16-os csapatunk egymás ellen játszott „barátságos mérkőzést”, hiszen ellenfelünk nem érkezett meg a találkozó helyszínére.

Az első félidőben a sárga megkülönböztetőben játszó csapat volt aktívabb, igaz ez betudható annak is, hogy emberelőnyben voltak és a fehérek kapusa a csapat segédedzője, Szalai László volt, így kétgólos előnyre tudtak szert tenni. A szünetben Gál Csaba edző több helyen is változtatott mindkét együttesen, így a második játékrész kiegyenlítettebb játékot hozott és a fehérben játszóknak sikerült a szépítés. Több nagy helyzet is kimaradt a hátralevő időben, de az eredmény már nem változott.

UTE U15—Kecskemét U15 2-6 (1-2)

Az U16-os csapatunk mérkőzése után közvetlenül kezdődött a Kecskemét elleni U15-ös összecsapás. Ezen a találkozón inkább azok kaptak játéklehetőséget, akikre a szakmai stáb – jelen állás szerint – az első osztályban számít majd.

A felkészülés közepén járó csapatok sokáig keresték egymáson a fogást, de egészen a 31. percig nem született gól. Ekkor a vendégek szerezték meg a vezetést egy letámadás után, majd három perccel később egy nagyszerűen előre rúgott labdát játékosunk átemelt a kapus fölött, így hamar sikerült az egyenlítés. A gólok után nagyobb lett az iram és mindkét oldalon sikerült több nagy helyzetet kialakítani, de a vezetést újra a Kecskemét szerezte meg a lefújás előtti pillanatban büntetőből.

A szünetben mindkét együttes cserével igyekezett frissíteni, ami sajnos ismét a vendégeknek sikerült jobban, hiszen a második játékrész felénél újabb gólt szereztek szabadrúgásból. A találkozó utolsó tizenöt percében még négy gólt láthatott a kilátogató közönség, amelyből egyet mi szereztünk, hármat a Kecskemét, így kialakítva a 2-6-os végeredményt.

UTE U15—Kecskemét U14 1-3 (1-1)

A második kecskeméti mérkőzésen már a klubunkhoz érkező próbajátékosok is játéklehetőséget kaptam a vezetőedzőtől. Ezen a találkozón kilenc percet kellet várni az első gólig, amit egy beadást követően ismét a vendégek szereztek. Hét perccel később egy húsz méteres szabadrúgásból sikerült az egyenlítés, majd négy perc múlva a játékvezető lesgól miatt érvénytelenítette találatunkat. Az utolsó percben a vendégek még kapufáig jutottak, így a szünetben 1-1 volt az eredmény.

A fordulás után egyből gólt szerzett a Kecskemét, majd 15 perccel később újabbat és mivel csapatunknak már nem sikerült gólra váltani a helyzeteit, így hamar kialakult a végeredmény.

UTE U17 – Vasas U17 1-1
Tungsram  center pálya

 

Újpest FC-Salgótarjáni BTC Puebla 1-1 (0-0)
Felkészülési mérkőzés
Szusza Ferenc Stadion, felső füves edzőpálya

Újpest FC: Dmitrovics (Banai D., 58.) - Nagy J. (Lettner, 46.), Tsveiba, Adrian, Forró (Marques-Airosa, 58.) - Holdampf, Koszovics – Suljic (Serwy, 46.), Ahmeti (Jónás, 73.), Rojo – Mboma (Tóth B., 63.)
SBTC: Vadon – Privigyei, Csornij, Szlezák, Kerényi – Toricska, Maicon Douglas, Banai B., Kiss K. – Popovics, Üveges
Játszott még: Kozma, Lenkó, Bakos, Liszka, Farkas, Sólyom, Nagy K.

Gólszerzők: Koszovics (82., büntetőből) ill. Lenkó (55., büntetőből)

Szerdán 17:00 órakor a Megyeri úti felső füves pályán az NB III-as Salgótarjáni BTC-Puebla ellen lépett pályára csapatunk.

A meccskeretben öt játékos az UTE U21-es csapatából érkezett – pályára lépett többek között az U21-es bajnokság gólkirálya Tóth Barna, Lettner Lóránt, Patrik Marques-Airosa, Jónás Dávid, Banai Dávid is. A csapatkapitányi karszalagot az első félidőben saját utánpótlás nevelésű játékosunk, Nagy János viselte.

A 82. percben Tóth Barna jó ütemű passzával Koszovics lépett ki. A montenegrói középpályást Vadon kibillentette az egyensúlyából, A játékvezető büntetőt ítélt, amit Koszovics magabiztosan értékesített.

A mérkőzésről bővebben a https://twitter.com/ujpestfc1885 oldalon olvashat!

(forrás: ujpestfc.hu)

UTE U21—Tatabánya 0-5 (0-2)

Délután U21-es csapatunk a tavaly az NB II-ben szereplő, de onnan kiesett Tatabánya együttesét fogadta – az időjárásnak köszönhetően – a füves pályán.

A felkészülés közepén tartó csapatunk az első félidő közepéig jól tartotta magát, de a 23. percben megszerezte első találatát a vendég együttes. A gól után felpörögtek a csapatok és már együttesünknek is adódtak helyzetei, de ezek sajnos kimaradtak. Az első félidő hajrájában újabb találatot jegyzett a Tatabánya, így kétgólos előnnyel mehettek a szünetre.

A második játékrészre több cserével próbált frissíteni a szakmai stáb, de sajnos kijött az edzőtábor és a felkészülés alatti fáradság csapatunkon és a vendégek tovább növelték előnyüket. A találkozó végére nagyon elfáradtunk, így ötgólos vendég győzelemmel ért véget a felkészülési mérkőzés.

UTE—Monor 11-0 (4-0), női mérkőzés

A szerda esti mérkőzéseket női csapatunk összecsapása zárta, akik a tavalyi NB II Keleti csoportjának második helyezettjét látta vendégül. 

Az első félidőben még jól tartotta magát a vendégcsapat, ám a második félidőre elfáradtak, így csapatunk nagyarányú, gólzáporos győzelmet aratott. Meg kell jegyezni, hogy kapusunk, Bíró Barbara többször is nagy bravúrt bemutatva őrizte meg kapuját a góltól.

Kedvelj minket a Facebookon!

1%

UTE az utánpótlásértAdószám: 18165159-1-41