Dátum: 2019 június 27. (csütörtök) | László

hírek

Tehetséges játékosunk,Gubacsi Zoltán Olaszországban mutatta meg tehetségét

Archivum szakosztály 2012-12-17 Megtekintések száma: 1300

November közepén Olaszországból érkezett vendégeinket köszönthettük az U17-es és U19-es UTE-Illés Akadémia mérkőzéseken:Simone Albrigi FIFA-manager és Mauro Borghetti az olaszországi Seria B-ben játszó Novara Calcio csapatától jöttek,hogy megfigyelhessék tehetséges játékosainkat. A szakemberek a mérkőzést követően egy kellemes beszélgetésen osztották meg tapasztalataikat Trakperger Árpád szakosztályvezetőnkkel és Szabó György szakmai vezetőnkkel:kölcsönösen bemutatták a klubok múltját és jelenét,felépítését,szakmai munkájukkal,elveikkel,céljaikkal,működésükkel együtt. A jelenleg Seria B-ben játszó csapat utánpótlásnevelő munkája ebben a bajnokságban az élvonalban van,a beruházásoknak köszönhetően egy egészségügyileg és szakmailag minden igényt kielégítő,uszodával ellátott edzőkomplexumban fejlődhetnek a játékosok.Jelenleg 23 bentlakásos fiatal él itt az 1993-98-as korosztályból,csak idén 6 külföldi játékos érkezett a csapathoz Bulgáriából,Franciaországból,Portugáliából valamint Elefántcsontpartról.Örömünkre szolgált,hogy az utánpótlásnevelés egyik célja mindkét csapatnál megegyezik,miszerint elsődleges a felnőtt csapat számára továbbadni fiatal játékosainkat.Játékosmegfigyelőik 2000-2005-ös korosztályokban regionális szinten szelektálnak,míg 14 éves kortól egész Olaszországra,16 éves kor fölött pedig egész Európára rálátásuk van.Simone Albrigi és Mauro Borghetti Urak a tehetségek felkutatása céljából érkeztek egyesületünkhöz is.Először az U17-es mérkőzést tekintették meg,utána rögtön pedig az U19-es csapatunk Illés Akadémia elleni játékát kísérték figyelemmel,de a két szakember kíváncsi volt a fiatalabb korosztályokra is,így U15-ös csapatunk délutáni edzésén személyesen is meggyőződhettek arról,hogy a 98-ban született játékosaink miért is a legerdeményesebb korosztályunk az idén.Teljesítményben a középszint fölötti futballisták iránt van keresletük,akik átlag fölötti tudással rendelkeznek,valamint nem utolsó szempont az sem,hogy egy külföldi fiatalt mennyire nehezen tudnak utána integrálni a környezetükbe,saját rendszerükbe,hiszen ez ebben a korosztályban viszonylag nem könnyű.Véleményük szerint több nagyon jó játékosnak a nevét is mondhatnák,akik jó benyomást tettek rájuk,de az első találkozás alapján Gubacsi Zoltán volt az,aki meghívást kapott Olaszországba,hogy egy hetet eltöltsön és tapasztalatokat szerezzen a Novara Calcio csapatánál.Játékosunk hazaérkezését követően részletesen beszámolt tapasztalatairól és érzéseiről. A játékos interjújához kattints tovább!

November közepén Olaszországból érkezett vendégeinket köszönthettük az U17-es és U19-es UTE-Illés Akadémia mérkőzéseken:Simone Albrigi FIFA-manager és Mauro Borghetti az olaszországi Seria B-ben játszó Novara Calcio csapatától jöttek,hogy megfigyelhessék tehetséges játékosainkat.
A szakemberek a mérkőzést követően egy kellemes beszélgetésen osztották meg tapasztalataikat Trakperger Árpád szakosztályvezetőnkkel és Szabó György szakmai vezetőnkkel:kölcsönösen bemutatták a klubok múltját és jelenét,felépítését,szakmai munkájukkal,elveikkel,céljaikkal,működésükkel együtt. A jelenleg Seria B-ben játszó csapat utánpótlásnevelő munkája ebben a bajnokságban az élvonalban van,a beruházásoknak köszönhetően egy egészségügyileg és szakmailag minden igényt kielégítő,uszodával ellátott edzőkomplexumban fejlődhetnek a játékosok.Jelenleg 23 bentlakásos fiatal él itt az 1993-98-as korosztályból,csak idén 6 külföldi játékos érkezett a csapathoz Bulgáriából,Franciaországból,Portugáliából valamint Elefántcsontpartról.Örömünkre szolgált,hogy az utánpótlásnevelés egyik célja mindkét csapatnál megegyezik,miszerint elsődleges a felnőtt csapat számára továbbadni fiatal játékosainkat.Játékosmegfigyelőik 2000-2005-ös korosztályokban regionális szinten szelektálnak,míg 14 éves kortól egész Olaszországra,16 éves kor fölött pedig egész Európára rálátásuk van.Simone Albrigi és Mauro Borghetti Urak a tehetségek felkutatása céljából érkeztek egyesületünkhöz is.Először az U17-es mérkőzést tekintették meg,utána rögtön pedig az U19-es csapatunk Illés Akadémia elleni játékát kísérték figyelemmel,de a két szakember kíváncsi volt a fiatalabb korosztályokra is,így U15-ös csapatunk délutáni edzésén személyesen is meggyőződhettek arról,hogy a 98-ban született játékosaink miért is a legerdeményesebb korosztályunk az idén.Teljesítményben a középszint fölötti futballisták iránt van keresletük,akik átlag fölötti tudással rendelkeznek,valamint nem utolsó szempont az sem,hogy egy külföldi fiatalt mennyire nehezen tudnak utána integrálni a környezetükbe,saját rendszerükbe,hiszen ez ebben a korosztályban viszonylag nem könnyű.Véleményük szerint több nagyon jó játékosnak a nevét is mondhatnák,akik jó benyomást tettek rájuk,de az első találkozás alapján Gubacsi Zoltán volt az,aki meghívást kapott Olaszországba,hogy egy hetet eltöltsön és tapasztalatokat szerezzen a Novara Calcio csapatánál.Játékosunk hazaérkezését követően részletesen beszámolt tapasztalatairól és érzéseiről.
A játékos interjújához kattints tovább!

 

- Mindenekelőtt szeretném megköszönni az UTE vezetőségének -Őze Istvánnak, Trakperger Árpádnak, Szabó Györgynek- valamint edzőimnek – Mundi Viktornak és Juhász Péternek- ,hogy lehetőséget adtak még az őszi idény befejezése előtt ehhez a felejthetetlen külföldi úthoz.Simone Albrigi FIFA-manager és Mauro Borghetti az olaszországi Seria B-ben játszó Novara Calcio csapatától jöttek,hogy az Illés Akadémia elleni hazai meccsen megfigyeljenek néhány játékost.Egy hét múlva örömmel értesültem arról, hogy az egyik külföldre meghívott játékos én lettem.Rajtam kívül még Romániából és Debrecenből kapott meghívást két nálam idősebb U18-as játékos.December 3-án korán reggel indultunk a Liszt Ferenc repülőtérről Milánóba, ahonnan a csapat buszával mentünk tovább a 60 km-re található Novarába. Az utánpótlásképző központ - Novarello- kb. 5km-re található Novarától./ http://www.novarellovillaggioazzurro.com/2012/
A sportkomplexum jelenleg a régió egyik legnagyobb és legmodernebb létesítménye, melyhez egy 4 csillagos szálloda is kapcsolódik. A világ szinte minden tájáról vannak itt játékosok.Megérkezésünket követően Mauro Borghetti utánpótlás igazgató úr fogadott minket, majd elmondta,hogy az elkövetkező napokban milyen feladatok elé nézünk:több felmérést fognak rajtunk elvégezni, illetve a Novara Primavera A csapatában játék közben is megfigyelnek minket. Rajtunk kívül még más országokból is érkeztek próbajátékosok, azokra is hasonló sors várt.Bőséges olasz ebéd után pihenő következett, majd 15.30-tól egy kb. 2,5 órás edzésen vettünk részt. Először rugalmassági és dinamikai felmérés volt, majd intenzív edzés és játék következett.Ezek után jólesett a vacsora és a pihenés.Második és harmadik napunkon felmérések sokasága jött: mozgáskoordináció, passzolás, kapura rúgás minden fajtája…intenzív edzéssel,majd délután városnézéssel.A negyedik napon gyorsasági és egyéb futófelméréseken vettünk részt,délután pedig egy edzőmérkőzés következett a Novara Primavera A csapatával.Győztünk 5:2-re és örömmel töltött el,hogy kezdőként végig játszottam a mérkőzést.Az ötödik napon délután szakadó hóesésben edzettünk, majd mivel törölték a WIZZ AIR Budapesti járatát,hazautazás helyett edzői értékelések következtek.A hatodik napon edzői megbeszélések, értékelések voltak, ahol az egész heti munkánkról beszéltek, mindenről videó felvételeket készítettek, elemezték azokat.Délután újra egy edzőmérkőzés következett,a Novara Primavera A csapata a Pavia Seria C1 ellen játszott.Kezdőként végigjátszottam a meccset, aminek nagyon örültem, mert a próbajátékosok közül csak én kaptam meg a lehetőséget erre.1: 0 ra megnyertük a mérkőzést, sok dicséretet kaptam.Óriási lehetőség volt kipróbálnom magam egy más futballkultúrájú országban. Sokféle nemzetiségű játékossal találkoztam, érdekes volt portugálok, brazilok, olaszok ellen, vagy éppen velük játszani.Köszönöm a lehetőséget mindkét csapatnak, úgy érzem becsülettel helytálltam, és nem rontottam jelenlegi csapatom hírnevét.”

Kedvelj minket a Facebookon!

1%

UTE az utánpótlásértAdószám: 18165159-1-41